Новини
Творити добро важливо завжди, а в цей тяжкий період для нашої країни – особливо! Тож, учні нашої гімназії долучилися до флешмобу "Добрий вчинок" та показали, які добрі справи роблять у своєму житті.
Вітаємо Олександру Марчук, ученицю 8 класу, із зайнятим ІІІ місцем у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури (учитель Валентина Ковальчук). Чекаємо наступних перемог!
Вітаємо Марчук Олександру, ученицю 8 класу , із зайнятим ІІІ місцем у ІІ етапі XV Міжнародного мовно- літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (учитель В.Ф.Ковальчук). Бажаємо нових звершень та перемог!
2 грудня стартував Національний тиждень дитячого читання, який триватиме до 8 грудня. Це чудова нагода об'єднатися навколо дитячого та сімейного читання, повернутися до улюблених з дитинства книжок і поділитися теплом історій із близькими.
Гаслом Тижня читання стало «Світло історій». У цей непростий для нашої країни час спільне сімейне читання дитячих книжок дарує надію й тепло, необхідні кожному. Щорічне занурення в знайомі сюжети й повернення до улюблених героїв має терапевтичний ефект. Це поновлює відчуття стабільності, таке необхідне під час війни.
Сьогодні учні початкових класів взяли участь в арт-мобі "Толерантність в дитячих руках" в рамках Акції "16 днів проти насильства".
Діти залишили відбитки-контури своїх долоньок, як підтвердження того, що вони прагнуть бути толерантними один до одного.
У нашій гімназії з 18 по 22 листопада тривав Тиждень безпеки життєдіяльності.
Були проведені тематичні спілкування години, бесіди та тренінги.
Учні власноруч створювали карти безпечної поведінки в різних ситуація, зокрема розробили картки-дорожні знаки та "Правила поведінки на дорозі".
Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про День Гідності та Свободи». Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.
Сьогодні у Чернелівській гімназії імені Омеляна Михайлюка провели загальношкільну лінійку пам'яті.
Всі разом пригадали події Революції Гідності та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.
20 листопада щорічно святкують Всесвітній день дитини.
Це свято відзначається як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
Сьогодні у нашій гімназії для молодших школярів зробили невеличке свято, разом пограли у веселі рухливі ігри та поговорили про права дітей.
Україна відзначає трагічну та водночас героїчну дату 19 листопада – 1000 днів із початку повномасштабного вторгнення Росії.
Цей період став справжнім випробуванням для кожного українця, змусивши переосмислити цінності, подолати страх і об'єднатися заради перемоги.
Сьогодні у нашій гімназії провели виховний захід "1000 днів незламності". Учні поринули у спогади про початок повномасштабної війни, згадали трагічні та переможні події.
◽Директорка гімназії, Тетяна Вікторівна, презентувала книгу "Незламні серця", в якій зібрано історії загиблих воїнів всієї Красилівської громади.
На завершення учні та вчителі вшанували полеглих героїв хвилиною мовчання.
З 11 по 15 листопада у нашій гімназії тривав кольоровий Тиждень толерантності та доброти.
Кожен день був присвячений якомусь кольору та наповнений різними цікавинками для учнів.
Понеділок – День толерантності. Колір – зелений.
Провели: інформаційну хвилинку "Що таке толерантність?"; анкетування для 5-9 класів "Що ти знаєш про толерантність?"; акція "Створи квітку толерантності".
Вівторок – День посмішки і гарного настрою. Колір дня – жовтий.
Провели: загальношкільну гру "Знайди посмішку"; акцію "Візьми з собою частинку гарного настрою"; акцію "Візьмемось за руки" для учнів початкових класів. Середа – День відкритості і тактовності. Колір – білий.
Провели: акцію "Долоньки" – початкові класи; хвилинка позитиву "Комплімент кожному"; перегляд відеороликів та соціальної реклами про доброту, терпіння, порозуміння;
Четвер – День взаєморозуміння та порозуміння. Колір дня – синій.
Провели: акцію "Обійму безкоштовно"; відкрите тестування "Який ти друг?.
П'ятниця – День ввічливості. Колір – червоний.
Провели: тренінги "Вчимося толерантності" для 5-7 та 8-9 класів; роздали пам'ятки толерантної людини, приурочені до Всесвітнього дня толерантності.
Отже, цей тиждень був цікавим, насиченим, різноманітним, а головне, пізнавальним для учнів нашої гімназії.
Будьмо толерантними!
Вітаємо Марчук Олександру, ученицю 8 класу, із зайнятим ІІІ місцем на регіональному етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури (учитель Ковальчук В.Ф.)
Зустріч лідерів учнівського самоврядування розпочалася з цікавої рефлексії: кожен представник УС називав своє ім'я та три речі, які йому/їй подобаються. Це дозволило краще пізнати один одного та об'єднатися на спільну роботу.
Під час засідання :
- Підвели підсумки роботи за жовтень.
- Обговорили план заходів на листопад.
- Вислухали ідеї лідерів учнівського самоврядування щодо урізноманітнення шкільного життя.
На завершення, учні виготовили "Квітку добра", де на кожній пелюстці написали свої хороші побажання іншим.
Для учнів нашої гімназії сьогодні був проведений тренінг в рамках Тижня профілактики дитячого травматизму в навчальному закладі.
Говорили про правила безпечної поведінки під час уроків та на перервах; про особливості поведінки в умовах воєнного стану.
Дивились навчальне відео про першу домедичну допомогу.
На завершення провели розважально-пізнавальну вікторину "Що таке травматизм?"
До Дня гарбуза учні нашої гімназії підготували осінні композиції з природних матеріалів. Королем, звичайно, став гарбуз. Цей овоч не тільки смачний та корисний. Він ще й уміє потішити дітей та й дорослих, слугуючи матеріалом для цікавих поробок.
«Рідна мова дається народові Богом, чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів» Василь Захарченко
27 жовтня, в день пам'яті Нестора Літописця, ми святкуємо День української писемності та мови.
З цієї нагоди у Чернелівській гімназії ім.О. Й. Михайлюка відбувся мовно-літературний КВК. За право називатися кращими знавцями української мови змагалися дві команди: «Калина» та «Українці». Учасники брали участь у цікавих конкурсах та розв'язували різноманітні завдання.
Якість виконання умов змагання оцінювало професійне журі.
На завершення заходу команди отримали заслужені нагороди.
Сьогодні наша гімназія доєдналася до написання ювілейного 25-го Радіодиктанту національної єдності.
Авторкою цьогоріч стала відома сучасна письменниця Оксана Забужко, яка спеціально створила текст "Магія голосу". Читав диктант поет, музикант, екоактивіст та військовий ЗСУ – Павло Вишебаба.
Учні та вчителі з радістю взяли участь у так званому загальнонаціональному флешмобі до Дня української писемності та мови. Адже те, що об'єднує наш народ, наразі є дуже важливим!
Традиційно напередодні Дня української мови й писемності починається конкурс знавців української мови.
24 жовтня у Чернелівській гімназії ім. О.Й.Михайлюка стартував І етап XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Бажаємо перемоги у наступних етапах!
З 24 по 31 жовтня проводиться Всесвітній тиждень медіа- та інформаційної грамотності (Global Media and Information Literacy Week). Це щорічна подія, яка має на меті підвищення обізнаності та відзначення прогресу, досягнутого на шляху до медіа- та інформаційної грамотності для всіх.
Сьогодні для учнів старших класів провели тематичний захід "Лабіринт медіаграмотності" з інтерактивними завданнями. Діти вчилися критично аналізувати отримані відомості з просторів інтернету, розпізнавати фейки та дезінформацію
На завершення тижня здорового харчування у нашій гімназії провели конкурс корисних страв.
Членами журі були лідери учнівського самоврядування. Оцінювали страви за трьома критеріями:
1) презентація страви;
2) смак;
3) корисність компонентів.
Учні добре підготувалися, цікаво представили свої страви, та розповіли багато нової інформації про користь та поживність різних продуктів.
Вкінці журі оголосили оцінки, а потім учні приступили до дегустації!
Дякуємо всім, хто долучився до проведення заходу!
Здається досить дивним, що сьогодні, в ХХІ сторіччі, ми змушені говорити про торгівлю людьми не в історичному контексті, а в реальному часі. На превеликий жаль, і зараз, мільйони людей у світі перебувають у рабстві.
18 жовтня до Дня протидії торгівлі людьми у Чернелівській гімназії ім. О. Й. Михайлюка провели бесіду з елементами інтерактивних вправ, під час якої говорили про сучасний стан цього злочину. Захід були змушені проводити в укриті, через повітряну тривогу.
Учні активно долучилися до обговорення цієї теми, брали участь у розв'язанні завдань, відповідали на питання, висловлювали власні думки.