Новини
Сьогодні зустрілися із військовим Русланом Павлюком, який ще зовсім недавно займався волонтерською діяльністю, а зараз вже вступив до лав ЗСУ. Передали маскувальні сітки, такі потрібні нашим Захисникам, домовились про подальшу співпрацю. ДЯКУЄМО тим, хто допоміг нам продовжити роботу. Для закупівлі основи для сітки нам допомогли Петрук Борис - 2000 грн, Ляхович Галина -1000 грн, Либа Ігор -1000 грн. Тканину для сіток закуплено за кошти від проведених у гімназії благодійних ярмарок
Сьогодні, в рамках літературного тижня, були проведені цікаві змагання на знання української літератури.
Вікторину на тему "Подорож у світ літератури" провела вчителька української мови та літератури, Ковальчук Валентина Федорівна.
Змагалися учні 7-9 класів, команда дівчат та хлопців.
Вітаємо команду дівчат з перемогою!
Книги – наставники, що навчають нас без різок і палиці, без слів і гніву, без грошей і без форми; коли не підійдеш до них, вони не сплять..., не бурчать, якщо ти помилився, і не сміються, якщо ти щось не знаєш... Любов до книг – любов до мудрості» (Річард де Бюрі).
Сьогодні у нашій гімназії відбулося відкриття тижня літератури.
Література – це справді великий скарб та надбання людства, адже в ній відобразився досвід поколінь, захоплюючі історії, та пізнавальні можливості.
Хто читає книги, той за одне життя проживає ще безліч інших життів!
Канікули - це час перезарядки, час активного відочинку. Тож учні нашої гімназії вирішили відпочити з користю. Діти відвідали інноваційний Городоцький краєзнавчий музей, а також Парк хижаків "Арден", який знаходиться на території Національного парку "Подільські товтри". Не оминули і штучний водоспад у селищі Сатанів. Екскурсія вдалася! Будемо чекати наступних канікул та нових вражень!
Сьогодні говорили з дітьми про важливість енергозбереження.
Енергозбереження – це практика використання меншої кількості енергії з метою зниження витрат і впливу на навколишнє середовище.
Учні ознайомилися з різними видами енергії;
визначили позитивні та негативні сторони використання певної енергії;
отримали чекліст з правилами енергозбереження у школі та вдома.
Сьогодні, 19 березня, у нашій гімназії відбувся захід – літературна вітальня до дня народження Ліни Костенко під назвою «95 років під вітрилами долі».
Учні переглянули відеосюжет про життєвий та творчий шлях письменниці, послухали відомі цитати авторки, та продекламували її популярні поезії.
Ліна Костенко – це справді сучасний геній нашого народу, і ми пишаємося, що маємо змогу жити з нею в один час.
Вітаємо Ліну Василівну з 95-річчям та бажаємо натхнення та сили для подальшої праці на літературній ниві!
В умовах війни, що триває, надзвичайно важливо забезпечити психологічну підтримку та емоційну стабільність дітей та підлітків. Усвідомлюючи цю необхідність, психологині провели п'ять занять тренінгової програми "Діти та війна" для учнів 6 класу нашої гімназії.
Метою програми є надання дітям інструментів та стратегій для ефективного подолання стресу, тривоги та інших негативних наслідків війни.
Тренінги спрямовані на розвиток навичок саморегуляції, емоційного інтелекту та вміння адаптуватися до складних життєвих обставин.
Застосування комплексного підходу, що поєднує теоретичні знання та практичні вправи, дозволяє учням не лише усвідомити свої емоції, але й навчитися ефективно їх контролювати.
Програма "Діти та війна" є важливим внеском у формування стійкого та психологічно здорового здорового майбутнього покоління українців, здатного долати виклики та розбудовувати мирну та процвітаючу країну.
Щиро сподіваємося, що отримані навички здобувачі освіти будуть ефективно використовувати у повсякденному житті.
Сьогодні в рамках Тижня поезії була проведена інтелектуально-розважальна гра "Пісня тисячі голосів" для учнів 8-9 класів.
Українська поезія звучить багатьма голосами: це і голос класики, голос війська, голос дитинства, голос дому, голос серця, голос музики та ін.
Такий захід дозволив учням поринути у багатоголосий світ української поезії та збагатити свій внутрішній світ
Сьогодні у гімназії відбулося засідання ради лідерів.
Обговорили нагальні питання:
- участь у весняній школі лідера;
- реалізація проєкту "Рух лідерів";
- робота над проєктом "Шкільні медіа";
- участь в конкурсі відеороликів, де шляхом голосування обрали тему для відео.
Працюємо далі! Вперед до успіхів!
Сьогодні для учнів 7-го класу були проведені квіз та вікторина на знання українських письменників та їх творів.
В першій частині діти слухали фрагменти поезій та мали вгадати автора і назву вірша. У другому етапі учням було представлено ілюстрації творів, сформовані Штучним Інтелектом, завдання – сказати назву та автора.
Заняття було досить цікаве та пізнавальне!
Дякую всім за активність!
Сьогодні у нашій гімназії розпочався новий тематичний тиждень – Тиждень читання поезії.
Український інститут книги вже вдруге організовує Національний тиждень читання поезії, що відбудеться з 17 по 23 березня. Цьогорічна тема — «Пісня тисячі голосів», а гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся».
Цей тиждень — нагода вслухатися у багатоголосся української поезії, де кожен знайде слова, що відгукнуться в його серці.
На завершення тижня математики та з нагоди Міжнародного дня числа π, Міжнародного дня математики збірні команди хлопців та дівчат 7-9 класів зіграли в гру "πПитання". Сьогодні дівчата відібрали в хлопців перемогу, фортуна, очевидно, була на їхньому боці. Дякуємо усім за участь, вітаємо з перемогою Мирославу, Анну, Тетяну і Олександру! Хлопці, ви теж молодці! Дякуємо Таїсії Аркадівній та Жанні Леонідівній за змістовно проведений та надзвичайно емоційний тиждень!
З 10 по 14 березня у нашій гімназії тривав Тиждень математики. Понеділок - день математичного Тік Току. Дуже цікаво і креативно Таїсія Ястремська знімала відеоролики. У вівторок Жанна Ткачук провела день ребусів. Учні активно долучилися до розв'язування завдань. У середу було проведено математичну вікторину "У світі математики" для учнів 6 класу. Змагалися дві команди :"Знавці числа Пі" та "Циліндри". Перемогла дружба, адже учасники набрали однакову кількість балів! У четвер - математичний квест. Було трохи галасу, бо ж який квест без біготні, гримання дверима та сміху. Змагались трійка дівчат і трійка хлопців - представників 7-9 класів. Результат гри 24:22 на користь хлопців.
14 березня Україна відзначає День українського добровольця — день вшанування всіх, хто за покликом серця став на захист Батьківщини.
З 2014 року тисячі сміливців стали на захист рідної землі, взявши до рук зброю, щоб зупинити ворога. Вони довели всьому світу, що українці – нація нескорених, нація, яка вміє боротися за свою свободу.
Добровольці залишаються прикладом єдності, патріотизму та безмежної любові до України. Вони надихають інших своїм незламним духом та готовністю боротися до кінця. Їхні імена та подвиги назавжди вписані в історію нашої держави.
Лідери учнівського самоврядування Чернелівської гімназії імені Омеляна Михайлюка долучилися до відзначення Дня українського добровольця.
Учні розв'язували завдання тематичної інтерактивної книжки, де містилися філфорд, ребуси, логічні питання, відновлення послідовності та багато іншого.
Також лідери виготовили плакатний постер до Дня добровольця!
Слава Україні! Героям слава!
Визначено переможців конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів здобувачів освіти 6-8 класів «Перший крок у науку».
I місце
МАРЧУК Олександра, учениця 8 класу Чернелівської гімназії ім. О.Й.Михайлюка (секція «Статистика», наукова робота на тему: «Статистичне дослідження: «На порозі дорослого життя»», керівник роботи Таїсія ЯСТРЕМСЬКА)
II місце:
ДІХТЯР Софія, учениця 8 класу Чернелівської гімназії ім. О.Й. Михайлюка (секція «Літературна творчість», наукова робота на тему: «Література рідного краю. Сучасна поезія. Творчість Наталії Поліщук», керівник роботи Валентина КОВАЛЬЧУК)
III місце:
КУДІН Анна, учениця 8 класу Чернелівської гімназії ім.О.Й. Михайлюка (секція «Англійська мова», наукова робота на тему: «Вплив соціальних мереж на розвиток англійської мови серед підлітків», керівник роботи Ольга РОЖИК)
Найкращі вітання переможцям - юним науковцям та їхнім науковим керівникам!
«Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос — більш нічого.
А серце б’ється — ожива,
Як їх почує!..» Тарас Шевченко
Сьогодні у нашій гімназії вшанували пам'ять Тараса Григоровича Шевченка напередодні дня його народження.
Учні представили сценку "Якби Шевченкові герої жили в наші часи...", де зіграли уривки з творів поета, перероблені під наш час. Адже слова Кобзаря є пророчими і надзвичайно актуальні і зараз.
Після цього був проведений конкурс читців поезій Тараса Шевченка. Участь взяли учні усіх класів. Виступаючі продемонстрували глибоке розуміння змісту творів, майстерне читання віршів та перевтілення в художні образи.
За результатами конкурсу перші місця отримали:
у старшій віковій категорії – учениця 9 класу, Задворна Дарина;
в молодшій – учениця 3 класу, Когут Дарина.
Призерів 2 та 3 місць оголосимо в понеділок.
На завершення заходів відбулося нагородження найактивніших учасників та переможців конкурсів знавців творчості Тараса Шевченка, які тривали протягом тижня.
Шевченківський тиждень продовжується...
Для учнів 5-7 класів була проведена вікторина "Життєвий шлях та творчість Шевченка".
3 команди змагалися за звання кращих знавців Тарасового словах.
Але перемогу отримала лише одна команда - "Патріоти".
Сьогодні учні 8 та 9 класу змагалися за звання кращих знавців творчості Кобзаря. Захід відбувся в рамках тижня Тараса Шевченка.
Учасники виконували завдання 5-ти турів:
– вікторина;
– онлайн квіз;
– кросворд;
– сканворд;
– відновлення поезії.
Всі учні показали себе старанними та винахідливими.
Перемогу здобула команда 8-го класу "Кобзарі". Вітаємо!
«І мене в сем’ї великій,
в сем’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
незлим тихим словом»
Тарас Шевченко
Сьогодні у нашій гімназії відбулося урочисте відкриття тижня, присвяченого пам'яті великого генія українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.
На цьому тижні сфокусуємося на поглиблені наших знань про цю видатну людину, а також проведемо багато цікавих інтерактивів.
Нехай нас усіх об'єднають пророчі слова Кобзаря: «Борітеся – поборете, вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!»
25 лютого відзначається День української жінки, також відомий як День українки, на честь народження видатної української письменниці та громадської діячки Лесі Українки. Це свято стає символом вшанування її спадщини та вагомого внеску у розвиток українського суспільства. Сьогодні ми вшановуємо пам'ять цієї незламної жінки. Учні гімназії залюбки доєдналися до поетичного флешмобу " та проілюстрували твори поетеси