Звіт директора школи за 2019-2020 н.р.
Звіт
директора Чернелівської ЗОШ І-ІІІ ст.
ім. О.Й.Михайлюка
Ковальчука Михайла Федоровича
за 2019-2020 н.р.
2019-2020 н.р. був для всіх нас роком подальших освітніх реформ. На протязі року школа працювала керуючись документами Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти, управління освіти, Статуту школи, річного плану роботи школи, інших планів, розкладів, графіків.
Робота дирекції школи була направлена на здійснення організаційної, методичної, контролюючої функції. В роботі школи переважав принцип гуманізації, демократизації, створення належного мікроклімату, сприятливих умов для ініціативи і творчості, довіри, взаємодопомоги та особистої відповідальності за справу. Всього в школі працювало 20 вчителі, 8 працівників обслуговуючого персоналу. Із складу вчителів – 18 мають вищу освіту і викладають предмети згідно фаху за дипломом. Із 20 вчителів – 1 відмінник освіти України
11 вчителів – вищої категорії
7 вчителів – першої категорії
1 вчитель – другої категорії
1 вчитель – категорії спеціаліст.
В цьому році атестувалось 4 вчителі: 3 на вищу категорію, 1 – на другу категорію. Районна атестаційна комісія підтвердила рішення шкільної атестаційної комісії по двох вчителях що атестувалися на вищу категорію.
У школі ведуться всі основні документи, передбачені інструкцією Статут навчального закладу, книга наказів з основної діяльності, книга наказів по роботі з кадрами, книга наказів обліку руху учнів, алфавітна книга запису учнів, книга протоколів засідання педагогічної ради, книга обліку наслідків внутрішньо-шкільного контролю, журнал обліку пропущених і заміщених уроків, книга протоколів батьківських зборів, контрольно-візитаційна книга.
Щороку видаються накази про розподіл функційних обов’язків між адміністрацією школи, затверджується наказом номенклатура справ та призначаються відповідальні за ведення шкільної документації.
Облік проведення занять та навчальних досягнень учнів у класних журналах ведуться у відповідності із вимогами.
У 2019-2020 н.р. педагогічний колектив школи працював над єдиною методичною проблемою: «Формування ключових компетентностей учнів через використання традиційних та інноваційних технологій».
На протязі року в школі працювали методичні об’єднання вчителів гуманітарного, природничого циклів, вчителів початкових класів, класних керівників.
Робота всіх підрозділів була спланована, проводилась в основному по затверджених планах. На засідання методичних об’єднань виносились питання теоретичного, інструктивного, практичного характеру.
На протязі навчального року учні школи брали участь у районних олімпіадах, конкурсах, змаганнях.
Участь та результативність учнів в II етапі:
Олімпіада з трудового навчання
10 клас
ІІ місце – Драч Діана, (учитель Миронович Л.І.)
Олімпіада з фізики
7 клас
ІІІ місце – Алексеєва Вероніка Еркінівна,
(учитель Москаленко Г.Я.)
Олімпіада з правознавства
10 клас
ІІІ місце – Танцюра Ніколетта, (вчитель Васюра В.І.)
Переможець ІІ етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
5 клас
ІІІ м. – Люта Уляна, (вчитель Васюра Л.М.)
У 2019-2020 навчальному році в Чернелівській ЗОШ виховна робота проводилась відповідно річного плану роботи школи і була спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», державних програм та нормативних документів, які регулюють навчально-виховну діяльність загальноосвітніх навчальних закладів.
Згідно зі змістом виховання в Україні, визначеним в Програмі «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів», формування ціннісного ставлення учня до суспільства і держави, до людей, до природи, до мистецтва, до праці, до себе - виховна робота проводилась за такими напрямками:
- патріотичне виховання та формування національної свідомості;
- правове виховання та профілактика шкідливих звичок;
- моральне виховання;
- екологічне виховання;
- естетичне виховання;
- трудове виховання та профорієнтаційна діяльність;
- виховання відповідального ставлення учня до власного здоров'я.
Кожний напрям відбивається в річному плані роботи школи в доступному обсязі, відповідає визначеним завданням на поточний період, акцентується з позицій свого пріоритету в той чи інший період навчального року.
Протягом року питання виховної роботи розглядались на засіданнях методичного об'єднання класних керівників, заслуховувались на нарадах при директорові.
На початку навчального року проведено соціальний моніторинг, за результатами якого було складено соціальні паспорти класів та школи, в яких вносились необхідні зміни протягом року. За даними моніторингу на шкільному обліку перебуває:
дітей-сиріт – немає;
дітей одиноких матерів - 4
дітей-інвалідів - 1
дітей багатодітних сімей - 31
на шкільному обліку перебуває - 0 учнів.
Основним завданням формування ціннісного ставлення до себе є виховання особистості, яка вміє обирати та вести здоровий спосіб життя, має активну життєву позицію.
В бібліотеці школи створені умови для співпраці педагогічного та учнівського колективів. Бібліотечний фонд наповнився на 567 примірників і становить 4388 примірників. Стало закономірністю обмін підручниками із іншими школами району. Це клопітка робота, але учні школи повністю забезпечені підручниками.
Вважаю, що підвезення учнів було організовано на належному рівні. На початку навчального року школа отримала новий автобус. Це дало можливість розвантажити маршрути, графік роботи автобусів став набагато зручнішим для учнів та батьків. У відповідності всі документи. Організовано супровід шкільного автобуса згідно графіка.
На підставі Законів України «Про загальну середню освіту», «Про державний бюджет», в школі було організовано харчування учнів. Всі учні школи були охоплені харчуванням.
В господарському плані рік був стабільним. У зв’язку із переведенням котельні на газове опалення школа повністю дотримувалась санітарних норм щодо теплового режиму. Перед початком навчального року на відповідному рівні було обладнано кімнату НУШ для учнів першого класу. Для вирішення цього питання створило певні незручності, методичний кабінет прийшлось перенести у інше приміщення меншої площі. Але все це робилося заради створення умов для навчання дітей. До нового навчального року була замінена огорожо на території школи (74м.).
При всіх тих проблемах, які виникали на протязі навчального року, я, як директор школи, при сприянні всього колективу, бачу ряд позитивних змін, які забезпечують належні умови для здобуття учнями освіти. Поряд із цим є низка завдань, які ми повинні реалізувати в наступному навчальному році.